Tuesday, July 24, 2012

Kuremaa ja Malev

Käisime Ivoga mõed päevad tagasi Killul malevas külas. Killu malev asub Kuremaal ja idee sinna minna tekkis Ivol, täiesti spontaanselt. Mõeldud, tehtud. Oli vaja vaid aadress üles leida, et sinna kohale saada kuidagi. Kodulehel ühtegi aadressit polnud, seisid sõnalised õpetused ja öeldi, et otsige punastest tellistest ujulahoonet. Okeiii! Läksime!
Kohale jõudes tundsime koha ära selle järgi, et Killu seisis tee ääres ja vehkis kätega. Punastest tellistest ujulahoone? Selline:

Lähemal vaatlemisel võib leida punastest tellistest torni

Jep. Eniveis saime oma toa ja olime valmis malevaks! Meie jaoks oli see absoluutne rehab. Tööd tegema ei pidanud, lihtsalt naudi loodust ja vaata, kuidas Killu ja Tiina lapsi kamandavad. Esimesel õhtul mängisime juba mõned vahvad seltskonnamängud ka maha ja saime vaadata, kuidas noored MC Battlet teevad. Tore oli.

A: Mu lemmikosa. Noored ei tohi seal ropendada, eks? Millega nad pahameelt väljendavad siis? "MIDA VIIDI???"

Õhtu lõpetasime lossi esistel treppidel, kus me päris hilise kellaajani aega veetsime.

Järgmine päev oli teiste jaoks äratus kell seitse, mina põõnasin mõnusalt kella kümneni. Ja siis pooooodi  (mmm, külapood, kus õlled on külmas, aga jäätised sulanud!) ja siis käisime tutvumas kohalike turistiatraktsioonidega. Palun, see on Kuremaa tuulik (vist):

Aurise pepu tuulikuga

Ja siis läksime randa, kus vesi oli ebareaalselt külm, aga sellegipoolest sain oma suve esimese ujumise ära tehtud (Juuli lõpus, mõnuz eks?) ja päike tegi meil absoluutset tünga ja of course mitte mingisugust jumet ma endale peale ei saanud. Fuck this cruel Earth :(  Samas mingi sukeldujalaadne moodustis chillis järves ringi, keda Ivo järjekindlalt merikuradiks kutsus... Ühtegi noort ta ära ei söönud.

Üksiti saime vaadata ka, kuidas noored meeletutel vaarikapõldudel endi anumaid täis korjavad. Killu ja Tiina samal ajal chillisid ja võtsid päikest. Jube mõnus küll, eks?

Kuri tiimliider

Pmst chillisime ja olime ja veetsime meeldivalt aega. Midagi sellist omg-kui-äge me ei teinud, aga seal oli tõesti hea ja mõnus ja kui mul poleks järgmine päev töö oleks me kauemakski jäänud. Tallinnasse tagasi jõudsime kell 23 alles. Kusjuures tagasi tulime Piibe mnt kaudu ja nägime maantee peale maanduvat helikopterit. 

Seal oli nii hea ja nii mõnus ja ma tõesti olen õnnetu, et me juba tagasi oleme. Ma olen lastena väga paljudes laagrites käinud ja siuke ehe laagrimeeleolu tekkis jälle!

Ja lõpetuseks selline viimane treat: Maakoht, nagu maakoht ikka. Isegi plakatid on kõik käsitsi kirjutatud ja juurde käivad pildid on siis kas prinditud või lihtsalt kuskilt ajalehest välja lõigatud. Äge:

Ja muidugi ekskursioon PEALINNA, whooaaa!

No comments: